آمار فروشگاه

  • تعداد محصولات فروشگاه:
  • 234
  • تعداد دسته های محصولات:
  • 70
  • تعداد مشتریان عضو شده:
  • 28

آمار بازدیدکنندگان

افراد آنلاین : 2
بازدید امروز : 203
بازدید کل : 4235
IP شما : 54.224.85.115

آیا ساکن ساختمانی با همسایگان زیاد هستید؟
آیا همسایگان تان مشکلاتی را برایتان ایجاد می کنند؟
مشکلات_آپارتمان_نشینی...
آیا روی ماشین تان خط کشیده اند و به کسی مشکوک هستید و نمی توانید ثابت کنید؟
آیا وسایل انباریتان به سرقت میرود؟
آیا کفش هایتان را از جلوی درب دزدیده اند؟
آیا درب اصلی ساختمان وقت و بی وقت باز است و کسی باز ماندنش را برعهده نمی گیرد و شما احساس ناامنی در ساختمان دارید؟
آیا کسی از اهالی ساختمان ترددهای زیاد و مشکوک دارد؟
آیا از اهالی ساختمان کسی مزاحمت برای ساکنین دیگر ایجاد می کند؟ مثلا" برق شما را قطع می کند؟
و ده ها سوال و مزاحمت های دیگر که حکایت از مشکلات آپارتمان نشینی دارند!
آیا می دانید تمام این مشکلات با نصب چند دوربین در ساختمان برای همیشه از بین می روند؟!!

توضیحات بخش اصلی سیستم مداربسته آپارتمانی

برای تجهیز ساختمان به سیستم دوربین های مداربسته لازم است برای قسمت های عمومی ساختمان مثل کلیه درب های ورودی و پارکینگ و خودروهای موجود در آن و ورودی راهپله دوربین نصب شود.
دوربین
به هنگام نصب دوربین ها باید دقت شود تا کادری از قسمتهای مهم این موارد در دوربین باشد. مانند پمپ آب، کنتورهای برق، انباری ها، کافوی تلفن ها، و سایر تاسیسات، مانند کنتورهای گاز و آب، حتی تابلوی اعلانات ساختمان.
با این وجود تعداد دوربین های لازم مشخص می شود که معمولا" 4 دوربین خواهد بود.
دوربین ها از نوع فلزی و ضد آب ، با پروژکتور مادون قرمز لااقل 15 تا 20 متری برای دید در تاریکی مطلق بوده و از نوعی باشند که به راحتی زاویه دید آنها تغییر نکرده و حفاظی روی پیچ نصب آنها باشد تا از سرقت آسان خود دوربین جلوگیری شود!
کیفیت دوربین ها هم بهتر است از نوع HD یا TURBO HD ویا از نوع IP باشند تا بتوان در مواقع ضرورت ، تصویری واضح از سوژه در اختیار داشت.
مرکز کنترل
قلب اصلی سیستم، مرکز کنترل یا همان رکوردر بوده که باید دارای امکاناتی نظیر کاربری آسان، قابلیت اتصال به اینترنت، قابلیت تعریف کاربرهای مجاز و تنظیم اختیارات هر کاربر، قابلیت ضبط با کیفیت دوربین های انتخابی و ضبط صدای محیط، قابلیت ضبط برنامه ریزی شونده و ضبط با تشخیص حرکت، قابلیت کار در همه گوشی ها و تبلت ها و کامپیوترها، امکان بکاپ گیری از تصاویر موجود و دانلود قسمتی از فیلم یا کل فایل در گوشی ها و تبلت ها و کامپیوترها را دارا بوده و همچنین کم مصرف و قابلیت کار با یوپی اس را داشته باشد.

 هارد دیسک
هارد دیسک نیز یکی از اجزای مهم سیستم است که وظیفه آن نگهداری اطلاعات دوربین ها یا همان ذخیره تصاویر است. در انتخاب هارد دیسک معمولا" به ظرفیت آن توجه شده که با گیگابایت یا ترابایت مشخص می شود. بدیهی است هرقدر ظرفیت هارد بیشتر باشد مدت زمانی که اطلاعات در هارد باقی می ماند بیشتر خواهد بود. مثلا" اگر یک هارد 500 گیگابایتی اطلاعات 10 روز را در خود نگه دارد، یک هارد 1000 گیگابایتی (یا 1 ترابایتی) می تواند اطلاعات 20 روز را در خود نگهداری کند.
کابل های ارتباطی
کابل های ارتباطی مانند کابل برق و کابل تصویر دوربین ها نیز مانند سایر اجزای نامبرده شده جزئی مهم از سیستم مداربسته را شامل می شوند اما در این خصوص از آنجائیکه رعایت امنیت کابل ها به لحاظ آسیب های احتمالی بسیار مهم بوده لازم است تا حد ممکن کابل های دوربین ها دور از دسترس باشند. که در صورت وجود سقف کاذب در پارکینگ، توصیه به عبور کابل ها از سقف کاذب و در لوله برق است. اما چنانچه پارکینگ سقف کاذب نداشته باشد باید کابل ها را یا در داکت یا در لوله پلاستیکی (پولیکا و پولی اتیلن و لوله برق) ، ویا در لوله فلزی ( گالوانیزه) قرار داده تا به رکوردر برسانیم که نوع سوم یعنی لوله فلزی از امنیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

مقالات مرتبط:    

بخش جانبی سیستم مداربسته آپارتمانی

برآورد قیمت بخش اصلی سیستم مداربسته آپارتمانی

برآورد قیمت بخش جانبی سیستم مداربسته آپارتمانی

حکم نصب دوربین های مداربسته در آپارتمان

آیا نصب دوربین مداربسته جرم است؟

صفحه مقالات