آمار فروشگاه

  • تعداد محصولات فروشگاه:
  • 234
  • تعداد دسته های محصولات:
  • 70
  • تعداد مشتریان عضو شده:
  • 28

آمار بازدیدکنندگان

افراد آنلاین : 2
بازدید امروز : 204
بازدید کل : 4235
IP شما : 54.224.85.115

توضیحات بخش جانبی سیستم مداربسته آپارتمانی ؛


 مودم 
برای اینکه کلیه ساکنین ساختمان به تصاویر دوربین ها دسترسی داشته باشند، لازم است مرکز کنترل به مودمی متصل شود که مجهز به اینترنت پرسرعت با آی پی استاتیک باشد.

خط تلفن

مودم برای اتصال به اینترنت به یک خط تلفن ثابت (ترجیحا" اختصاصی) نیاز دارد که بهتر است به طور اختصاصی به مودم متصل شود .

اینترنت

برای انتقال تصاویر دوربین ها و دسترسی به تصاویر آنها لازم است برای خط تلفن متصل به مودم تقاضای اینترنت نماییم. برای این منظور خط اینترنت پرسرعت حداقل 512 کیلو بایتی لازم می باشد که به همراه آی پی استاتیک می تواندد امکان دسترسی به دوربین ها را در اینترنت فراهم نمایند. تقاضای اینترنت نیز از شرکت های خدمات اینترنت و یا از مخابرات است.

آی پی استاتیک

آی پی استاتیک یک شماره 4 سیلابی است مانند: 89.144.182.3 که به خط اینترنت اختصاص می یابد و هر کسی با گرفتن آن شماره از هر جای دنیا، به آن خط اینترنت و تجهیزات درون آن مانند مودم و DVR متصل می شود. در واقع این شماره به مودم و خط اینترنت اختصاص یافته که از طریق این شماره می توان در فضای اینترنت به آن مودم دسترسی داشته و در تنظیمات مودم عمل ارتباط را به DVRمنتقل نمود 

تهیه آی پی استاتیک نیز یا از مخابرات و یا از شرکت های خدمات اینترنت مانند اندیشه سبز است.

بنابراین از اجزای دیگر سیستم مداربسته آپارتمانی مودم و خط تلفن و اینترنت و آی پی استاتیک می باشد. البته روشهای دیگری نیز برای انتقال تصویر به هر واحد مسکونی وجود دارند مانند کابل کشی به آنتن مرکزی و یا کابلکشی شبکه به هر واحد مسکونی که هم پر هزینه هستند و هم کارایی کمتری نسبت به مدل اینترنتی دارند.


یو پی اس
 یوپی اس یا برق اضطراری بدون وقفه دستگاهی است که باعث می شود در زمان قطع برق ، دوربین ها و رکوردر به کار خود ادامه دهند. دارای یک باطری و شارژر و مدار کنترلی بوده که پارامترهای مهم آن توان و ساعت کارکرد آن می باشند. توان آن باید از کل توان مصرفی دوربین ها و رکوردر و هارد بالاتر باشد و ساعت کارکرد آن بستگی به آمپرساعت باطری آن دارد و هر چه باطری آمپرساعت بیشتری داشته باشد یا بعبارتی قوی تر باشد، مدت کارکرد سیستم در زمان قطع برق نیز بیشتر می شود. معمولا" انتخاب بوپی اس برای کارکردی در حدود یکساعت می باشد.

باکس فلزی
تصور کنید رکوردر و هارد و مودم و خط تلفن و یوپی اس همه در یکی از واحد های ساختمان قرارداده شوند آنگاه علاوه بر اینکه امکان ایجاد عمدی یا سهوی اختلال در سیستم بوجود خواهد آمد، از طرفی آسایش ساکنین آن واحد نیز کم خواهد شد چرا که با هر اتفاقی، شخص آسیب دیده به آن واحد مراجعه کرده و انتظار تهیه سی دی و فلاش و ... را از صاحب خانه را دارد و سایر مشکلات دیگر.
بنابراین بهتر است کلیه تجهیزات رکوردینگ یا مرکز کنترل در یک قسمت عمومی ساختمان و در دید مستقیم یک دوربین باشد و برای امنیت آنها نیز معمولاْ از یک باکس فلزی( با ابعاد مناسب تجهیزات نامبرده شده) مانند باکس کنتور برق، با قفل کتابی استفاده می شود که کلید آن قفل در اختیار مدیر ساختمان قرار می گیرد.

در پایان توضیحات سیستم  ذکر این نکته الزامیست که در انتخاب تجهیزات سیستم ، هر چه از اجزای با کیفیت تر و با قابلیت های بیشتری استفاده کنیم از یک سیستم کارآمدتری بهره مند خواهیم بود که این نکته در قیمت تمام شده پروژه تاثیر به سزایی دارد.

مقالات مرتبط:    

بخش اصلی سیستم مداربسته آپارتمانی

برآورد قیمت بخش اصلی سیستم مداربسته آپارتمانی

برآورد قیمت بخش جانبی سیستم مداربسته آپارتمانی

حکم نصب دوربین های مداربسته در آپارتمان

آیا نصب دوربین مداربسته جرم است؟

صفحه مقالات