آمار فروشگاه

  • تعداد محصولات فروشگاه:
  • 234
  • تعداد دسته های محصولات:
  • 70
  • تعداد مشتریان عضو شده:
  • 28

آمار بازدیدکنندگان

افراد آنلاین : 2
بازدید امروز : 204
بازدید کل : 4235
IP شما : 54.224.85.115

✅به طور کلی لنز ها را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد :

1️⃣(Fix)لنز ثابت یا غیر قابل تنظیم

2️⃣(Varifocal )لنز متغیر یا قابل تنظیم

✅لنز های Fix :
لنزهایی هستند که فاصله کانونی آنها ثابت بوده و به واسطه فاصله کانونی ثابت عمق و زاویه دید کاملا ثابتی را دارا می باشند . برای دوربین های صنعتی باید لنز را به صورت جداگانه تهیه کرد ولی دوربین های معمولی و دید درشب معمولا خود ، دارای لنز ثابتی هستند که لنز این دسته از دوربین ها قابل تعویض نیستند . لنز های۳٫۶ میلیمتر، ۲٫۸ میلیمتر و ۴ میلیمتر لنز های ثابتی هستند که در این دسته از دوربین ها استفاده می شوند و به ندرت از فاصله کانونی های دیگر استفاده می شود . اما چه زمانی از لنز های ثابت استفاده می کنیم ؟ تنها زمانی که زاویه و عمق دید تصویر را دقیق بدانیم . از مزیت های مهم و قابل توجه لنز های ثابت قیمت پایین و اقتصادی آنها است .

✅لنز های Varifocal :
بر خلاف لنز های ثابت ، لنز های Varifocal ، فاصله کانونی را در یک بازه ای مشخصی به ما ارائه می دهند که باعث می شود زاویه دید و عمق تصویرهای مختلفی داشته باشیم . در نام گذاری این لنز ها ، حداقل و حداکثر فاصله کانونی استفاده می شود که می توان در این بازه حرکت کرد . مثلا لنز ۵-۵۰ فاصله کانونی آن بین ۵mm تا ۵۰mm متغییر است .

لنز های وریفوکال دارای دو اهرم تنظیم دستی میباشد، اهرم اول برای تغییر فاصله کانونی که زاویه دید دوربین و مقدار زوم را می توان تنظیم کرد و اهرم دوم برای تنظیم فوکوس دوربین که شفافیت و وضوح تصویر را می توان تغییر داد و با هر بار تغییر فاصله کانونی باید تنظیم شود . بعد از تنظیم ، اهرم ها قفل می شوند و مانند یک لنز ثابت می توان از لنز خود استفاده کنیم .

اما دسته ای دیگراز لنز های Varifocal ، امکان تغییرات فاصله کانونی (تغییر بزرگنمایی، زاویه دید و عمق دید) با دستگاه های کنترل از راه دور و توسط موتور داخل لنز ، امکان پذیر میکنند. این دسته از لنز ها motorize هستند . لنزهای motorize هم مانند لنز های varifocal با دو عدد فاصله كانونی بر حسب میلی متر معرفی می شوند. 

صفحه مقالات